ZŠ: 150 – Hasiči nás baví

Ve středu 15. listopadu v odpoledních hodinách část naší školní družiny v počtu 11 dětí zavítala do místní Hasičské zbrojnice, která sídlí přímo naproti budovy naší školy. Děti byly samozřejmě natěšené. Uvítal nás pan Erlebach – jeden z členů místních dobrovolných hasičů v Rusavě. Děti si vyzkoušely, kolik se jich vejde do zásahového auta, sedly si do kabiny, kde poznaly pocit a adrenalin za volantem tak velkého vozidla. Někteří si také nasadili hasičskou helmu, která byla určitě těžší než oni samotní. Potěžkali hadici a prozkoumali zákoutí klubovny dobrovolných hasičů. Obdivovali jsme se pohárům, které získala hlavně dětská družstva. Pan Erlebach ochotně odpovídal na všechny zvídavé otázky. Určitě se mezi našimi dětmi najdou další příslušníci zdejšího požárního sboru, protože děti byly nadšené a prohlídka se jim velmi líbila.

Děkujeme a my zase přijdeme.

A. Mlodziková – vychovatelka ŠD