Předškoláci v 1. třídě

Druhý červnový týden jsme v první třídě začali trošku netradičně, přišli za námi na návštěvu budoucí prvňáci – tedy současní předškoláci. Věřím, že návštěva se líbila nejen budoucím školákům, protože si vyzkoušeli, co se všechno dělá ve škole, ale i současným prvňáčkům, protože ti se zase mohli pochlubit svým kamarádům, co už všechno umí.

Jak toto setkání probíhalo? Všichni společně jsme si přečetli pohádku „Boudo, budko“ – školáci četli věty a celý text a předškoláci nám pomáhali s obrázkovými slovy. Jakmile jsme pohádku dočetli, počítali jsme zvířátka, zkoušeli jsme psát a nakonec si žáčci vyrobili jedno zvířátko – „žabku“ domů.

Po celou dobu panovala ve třídě pracovní, spolupracující a kamarádská nálada, celou hodinu si všichni náramně užili.

Mgr. Barbora Hrušková