Školní výlet

I v letošním školním roce jsme s žáky vyrazili na výlet. Tentokrát to vyšlo na čtvrtek 14. června, počasí jsme měli objednané na míru – bylo pod mrakem, občas vykouklo i sluníčko a kromě chutné svačiny jsme si z domu všichni vzali i dobrou náladu. Naší první zastávkou byly Zbrašovské aragonitové jeskyně, ve kterých sice nebyla lezavá zima, zato jsme na vlastní oči mohli „vidět“ absolutní tmu. Naše další kroky směřovaly k Hranické propasti, která nás trošku vyděsila svou velikostí a hloubkou.  A není divu – je totiž nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyní světa. Posledním bodem naší výpravy byl hrad Helfštýn, který je známý zejména tím, že se zde každoročně v létě koná festival kovářského umění – Hefaiston. My jsme zde žádné kováře nepotkali, ale mohli jsme se pokochat krásným rozhledem z hradní věže. Žáci zde dostali i úkol – měli spočítat schody vedoucí na věž a ti nejšikovnější dostali za odměnu razítko této věže. Na nádvoří jsme si dopřáli chvilku odpočinku, osvěžili jsme se zmrzlinou a poté jsme se plní nových zážitků vydali na zpáteční cestu směrem k domovu.